Premier League: Sto goli Kane'a, Tottenham remisuje z Liverpoolem

W meczu Tottenhamu z Liverpoolem w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Mohammed Salah strzelił gola, który dał prowadzenie drużynie Juergena Kloppa. Mimo to mecz zakończył się remisem 2:2 - bo cztery minuty później rzut karny na gola zamienił Harry Kane.

Aktualizacja: 05.02.2018 03:53 Publikacja: 05.02.2018 03:41

Kane zrehabilitował się w ten sposób za niewykorzystanie karnego podyktowanego przy stanie 1:1. Napastnik reprezentacji Anglii strzelił w meczu z Liverpoolem swoją setną bramkę w Premier League. Kane potrzebował do tego 142 meczów - w przeszłości tylko Alan Shearer zdobył szybciej 100 goli w Premier League (supersnajper z lat 90-tych potrzebował do tego zaledwie 124 spotkań).

Mecz rozpoczął się dobrze dla Liverpoolu - już w trzeciej minucie niezwykle skuteczny w tym sezonie Salah dał prowadzenie gościom. Była to 20 bramka Salaha w tym sezonie Premier League - nigdy jeszcze w historii tych rozgrywek żaden piłkarz Liverpoolu nie zdobył 20 goli w zaledwie 26 meczach sezonu. Wynik 0:1 utrzymywał się aż do 80 minuty - wtedy jednak Victor Wanyama popisał się fantastycznym uderzeniem z dystansu, po którym piłka wylądowała w okienku bramki strzeżonej przez Lorisa Kariusa.

Czy będzie grupowy coming-out w zawodowej piłce nożnej?
Czy Manchester United i Chelsea zagrają w europejskich pucharach?