Z kolei Zagłębie Lubin dzięki zwycięstwu awansowało na piąte miejsce i jest już bardzo blisko gry w grupie mistrzowskiej - czytamy w Onecie. Dla Zagłębia było to szóste kolejne spotkanie bez porażki w Ekstraklasie.

W pierwszej połowie Korona Kielce strzeliła gola w 41. minucie, ale po skorzystaniu z VAR sędzia anulował trafienie Browna Forbesa, który znajdował się na minimalnym spalonym.

W doliczonym czasie gry Bron Forbes mógł znów trafić do siatki, świetną okazję zmarnował też Oliver Petrak. Korona Kielce wydawała się bliższa zwycięstwa.

W drugiej połowie do głosu doszło jednak Zagłębie. W 77. minucie Bartłomiej Pawłowski po ładnej indywidualnej akcji dał prowadzenie ekipie z Lubina.

W 82. minucie było już 2:0 - po podaniu Filipa Jagiełły do siatki trafił Damjan Bohar.

Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2 (0:0)

Bramki: Bartłomiej Pawłowski (77), Damjan Bohar (82)