Ekstraklasa. Śląsk bije Legię i jest liderem. Porażka Rakowa w Zabrzu

Drużyna z Wrocławia wróciła na zwycięską ścieżkę, wygrywając 4:0 z Legią. Górnik pokonał drugiego z polskich pucharowiczów - Raków.

Publikacja: 22.10.2023 21:26

Górnik Zabrze pokonał Raków dzięki dwóm bramkom Japończyka Daisuke Yokoty.

Za cztery dni Raków podejmie w Sosnowcu Sporting Lizbona w Lidze Europy, a Legia zmierzy się na wyjeździe ze Zrinjskim Mostar w Lidze Konferencji. Zarówno mistrz, jak i wicemistrz Polski przystąpią do tych meczów w słabych nastrojach.

Legia wróciła z Wrocławia mocno poobijana. Do przerwy był bezbramkowy remis i nic nie zapowiadało takiej katastrofy. Pierwszy cios dostała już na poczatku drugiej połowy, a między 71. i 77. minutą straciła aż trzy gole. To jej czwarta porażka z rzędu (trzecia w Ekstraklasie). Kibice mają prawo do niepokoju.