Ekstraklasa. Lech nadal bez zwycięstwa i na dnie tabeli

Mistrz Polski przegrał ze Śląskiem Wrocław 0:1 i zamyka ligową tabelę.

Publikacja: 14.08.2022 22:53

Jeden - tyle punktów w czterech meczach uzbierał zespół z Poznania. Zdobył dwie bramki, stracił siedem. Piłkarze mistrzów Polski wystawiają cierpliwość swoich kibiców na poważną próbę.

W niedzielę oddali 19 strzałów, co z tego, skoro żaden z nich nie zakończył się golem, a Śląskowi - prowadzonemu przez byłego piłkarza i trenera Lecha Ivana Djurdjevicia - wystarczyła indywidualna akcja Petra Schwarza, by cieszyć się ze zwycięstwa.

Przy Bułgarskiej słychać niezmiennie gwizdy i głosy niezadowolenia. Na trybunach pojawił się transparent: "Mistrzowie Polski w marnowaniu potencjału". Może kibice wybaczą, jeśli Lech awansuje do fazy grupowej Ligi Konferencji. W czwartek pierwszy mecz z Dudelange.

Tylko dwie pozycje wyżej w tabeli, na miejscu 16., jest Lechia. Drużyna Gdańska odpadła już z pucharów i może się skupić na lidze, ale wygląda na to, że gra co trzy dni nie była największym problemem Lechii, która w niedzielę popełniała fatalne błędy w obronie i została rozbita 4:1 przez Radomiaka.

Punkty stracił znów także Raków. Już po 10 minutach prowadził 2:0 z Jagiellonią, ale w drugiej połowie zagrał dużo słabiej i skończyło się remisem 2:2.

5. KOLEJKA

Miedź - Zagłębie 0:1 (Aurtenetxe 52-sam.)

Widzew - Legia 1:2 (P. Lipski 90+10 - M. Johansson 30, B. Kapustka 42)

Cracovia - Piast 0:1 (J. Felix 70)

Górnik - Stal 1:3 (P. Olkowski 13 - S. Hamulic 42, M. Domański 45 i 46)

Pogoń - Wisła 2:2 (M. Łęgowski 21, L. Zahović 75 - R. Wolski 48-z karnego, A. Krywociuk 88)

Radomiak - Lechia 4:1 (Maurides 4, R. Alves 18, F. Nascimento 55-z karnego, M. Feliks 76 - F. Paixao 26-z karnego)

Raków - Jagiellonia 2:2 (B. Nowak 3, B. Nastić 10-sam. - Nene 63, J. Imaz 85)

Bologna w Lidze Mistrzów. Polacy pomogli napisać piękną historię
Mecz bez historii, Robert Lewandowski bez gola. Barcelona bliżej wicemistrzostwa