Legia pobiła rekord porażek, czerwony Boruc

Mistrz Polski nie wykorzystał szansy na ucieczkę ze strefy spadkowej. Przegrał 0:1 z Wartą Poznań, a Artur Boruc nie dokończył meczu.

Publikacja: 13.02.2022 20:22

Była 72. minuta spotkania przy Łazienkowskiej. Boruc złapał piłkę i chciał szybko wznowić grę, na drodze stanął mu Dawid Szymonowicz. Kapitan Legii chwycił rywala za twarz i go odepchnął, a sędzia po obejrzeniu powtórek ukarał Boruca czerwoną kartką i podyktował rzut karny. Do bramki wszedł Cezary Miszta, ale nie musiał interweniować, bo Adam Zrelak spudłował.

Legia miała jeszcze kilkanaście minut na wyrównanie, ale wynik się już nie zmienił. Po golu Szymonowicza w pierwszej połowie doznała 14. porażki. Tak złego sezonu jeszcze nie miała, z Wartą przegrała poprzednio przed drugą wojną światową. Zamiast wydostać się ze strefy spadkowej, osunęła się na przedostatnie miejsce w tabeli. Niżej jest tylko Bruk-Bet Termalica, z którą mistrz Polski zmierzy się w sobotę w Niecieczy.

Miesięczny limit darmowych artykułów został wyczerpany

Teraz 4 zł za tydzień dostępu!

Czytaj 46% taniej przez 4 miesiące

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Czytaj bez ograniczeń artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Cudu w Anglii nie było. Manchester City obronił tytuł i przeszedł do historii
Bologna w Lidze Mistrzów. Polacy pomogli napisać piękną historię
Mecz bez historii, Robert Lewandowski bez gola. Barcelona bliżej wicemistrzostwa