Ekstraklasa: Stal Mielec wygrywa i pnie się w górę tabeli

Stal Mielec wygrała 4:2 w meczu 11. kolejki Ekstraklasy, w której jej rywalem było Zagłębie Lubin. Dzięki wygranej Stal, uważana przez wielu za kandydata do spadku, awansowała na ósme miejsce w tabeli.

Publikacja: 19.10.2021 06:07

Piłkarze Stali Mielec cieszą się z gola

Stal Mielec przegrywała po pierwszej połowie 1:2, ale zdołała odwrócić losy meczu i efektownie pokonać Zagłębie. Wygrana sprawiła, że Stal wyprzedziła w tabeli swojego poniedziałkowego rywala (Zagłębie jest obecnie dziewiąte).

Co ciekawe w meczu z Zagłębiem trzeciego gola samobójczego w sezonie zdobył kapitan Stali Krystian Getinger (poprzednio trafiał do własnej bramki w meczach z Pogonią Szczecin i Cracovią) - zauważa Onet. W meczu z Zagłębiem Getinger pokonał własnego bramkarza tuż przed końcem I połowy - w wyniku tego trafienia Zagłębie schodziło do szatni prowadząc.