Mecz Polska - Anglia: remis, który daje nadzieję

Polacy zremisowali na Stadionie Narodowym z Anglikami 1:1 po golu Damiana Szymańskiego w doliczonym czasie gry. Nasz zespół przez większość spotkania był dla wicemistrzów Europy równorzędnym rywalem.

Publikacja: 08.09.2021 22:58

Podopieczni Paulo Sousy w ciągu kilku dni dzielących dwa mecze na Stadionie Narodowym przeżyli imponującą metamorfozę. Drużynę niepewną i roztrzęsioną na widok pewnych siebie Albańczyków (4:1) zastąpił zespół odważny i konsekwentny.

Nasi zawodnicy, podobnie jak na Euro 2020, spędzili pierwsze minuty w wysokim pressingu. Stachanowcem środka pola był Grzegorz Krychowiak, a odwagą i przebojowością imponował Tymoteusz Puchacz. Obrońcy grali odpowiedzialnie, byli skoncentrowani. Jedyny błąd w pierwszej połowie popełnił Kamil Glik, ale pomyłkę naprawił.