Bayern, Inter i Real wygrywają przed Ligą Mistrzów

Zwycięstwa Barcelony i Realu. Gol Jelenia. Ranieri opuszcza Romę

Aktualizacja: 21.02.2011 01:46 Publikacja: 21.02.2011 01:41

Piłkarze Chelsea (w niebieskich strojach) nie zdobędą trzeci raz z rzędu Pucharu Anglii. Przegrali w

Piłkarze Chelsea (w niebieskich strojach) nie zdobędą trzeci raz z rzędu Pucharu Anglii. Przegrali w serii rzutów karnych z Evertonem (fot. lefteris pitarakis)

Chelsea w powtórzonym meczu IV rundy Pucharu Anglii przegrała w serii rzutów karnych z Evertonem (3-4). Jedenastek nie wykorzystali Nicolas Anelka i Ashley Cole. Mistrzowie Anglii jeszcze minutę przed końcem dogrywki prowadzili po bramce Franka Lamparda. Wyrównał efektownym strzałem z rzutu wolnego Leighton Baines. Nieudany sezon może zrekompensować tylko triumf w Lidze Mistrzów.

Wnioski z pierwszego spotkania z trzecioligowym Notts County wyciągnął Manchester City. Wygrał 5:0. W ćwierćfinale jest już jego sąsiad – United. W rezerwowym składzie pokonał na Old Trafford Crawley Town, z racji bogatego sponsora nazywane „Manchesterem City piątej ligi”. Jedynego gola zdobył głową w 28. minucie Wes Brown. Piękna przygoda Crawley w rozgrywkach trwałaby dłużej, gdyby Richard Brodie w doliczonym czasie trafił do bramki, a nie w poprzeczkę. W końcówce gola stracił potencjalny przeciwnik United – Arsenal. Zremisował 1:1 z III-ligowym Leyton Orient. W bramce stał Manuel Almunia.

Borussia Dortmund po dwóch meczach bez zwycięstwa pokonała 2:0 St Pauli, najlepszą drużynę wiosny w Bundeslidze, i utrzymała dziesięciopunktową przewagę nad Bayerem Leverkusen (4:2 ze Stuttgartem). W roli głównej wystąpił Lucas Barrios. Pierwszego gola strzelił sam, drugiego z pomocą Ralpha Gunescha, który uprzedził Roberta Lewandowskiego, kierując piłkę do własnej bramki.

Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie, Jakub Błaszczykowski nadal leczy uraz kolana. Kontuzji kostki na treningu przed spotkaniem z Hoffenheim doznał Adam Matuszczyk. Koeln zremisowało 1:1, Sławomir Peszko zszedł z boiska w 73. minucie.

Bayern Monachium jesienią przegrał u siebie z Mainz, ale na rewanż jechał bez obaw. Świadomy swojej wartości i słabnącej siły przeciwników. Wygrał pewnie 3:1 po golach Bastiana Schweinsteigera, Thomasa Muellera i Mario Gomeza. W sobotę zawodnicy Louisa van Gaala zmierzą się z Borussią Dortmund, ale na razie koncentrują się na środowym meczu 1/8 finału LM z Interem.

Zespołowi z Mediolanu do zwycięstwa nad Cagliari wystarczyła jedna bramka. Zdobył ją w siódmej minucie Andrea Ranocchia. Do Milanu, który nie powtórzył błędów rywali i wygrał w Weronie z Chievo 2:1, Inter traci wciąż pięć punktów. Gola nie puścił Artur Boruc, Fiorentina zremisowała z Sampdorią. Przegrał Juventus – w Lecce 0:2. Już w 12. minucie czerwoną kartkę za interwencję poza polem karnym dostał Gianluigi Buffon. Coraz bliżej spadku do drugiej ligi jest Bari. Po porażce z Lazio (0:1) drużyna Kamila Glika (cały mecz) traci do przedostatniej w tabeli Ceseny aż siedem punktów.

Z Rzymem żegna się Claudio Ranieri. Już w sobotę około 200 kibiców, rozczarowanych porażką w LM z Szachtarem, domagało się jego zwolnienia. Zebrali się pod klubowym ośrodkiem, rzucali race i petardy. – Nie zamierzam opuszczać statku – mówił trener. Dzień później jego okręt zatonął w Genui. Roma prowadziła już 3:0, ale pozwoliła Genoi strzelić cztery gole. Ranieri podał się do dymisji. Wśród następców wymienia się m.in. byłego napastnika klubu Vincenzo Montellę.

Real z Levante kłopotów nie miał, wygrał 2:0. Zawieszonego Ikera Casillasa zastępował Antonio Adan, który tydzień temu nie puścił gola w spotkaniu z Espanyolem. Jerzy Dudek był rezerwowym. Z Lyonem w LM Casillas zagra. W rewanżu z Arsenalem nie wystąpi prawdopodobnie Victor Valdes. Leczy kontuzję kolana, wczoraj w bramce Barcelony stał Jose Manuel Pinto. Mistrzowie Hiszpanii pokonali Athletic Bilbao 2:1.

Większy ból głowy niż Pep Guardiola ma przed środowym meczem z Manchesterem United trener Marsylii Didier Deschamps. Urazów w spotkaniu z St Etienne (2:1) doznali Andre-Pierre Gignac i Loic Remy.

Auxerre nie potrafiło wygrać z najsłabszą drużyną ligi – Arles-Avignon. Remis (1:1) uratował Ireneusz Jeleń. Wszedł na boisko po przerwie, w końcówce zdobył wyrównującą bramkę. Dariusz Dudka grał 90 minut. W tabeli nadal prowadzi Lille mimo porażki w Montpellier (0:1), pierwszej od października. Ludovic Obraniak wszedł na ostatni kwadrans.

[ramka][b]Francja 24. kolejka:[/b]

• Olympique Lyon - Nancy 4:0 (Gourcuff 37, Pied 76, Pjanić 86, Briand 89)

• Olympique Marsylia - St Etienne 2:1 (Gonzalez 68, Remy 78 - Landrin 90+5)

• Lens - Sochaux 2:3 (Jemaa 36, Yahia 60 - Maurice-Belay 6, Maiga 30, Boudebouz 66). Czerwone kartki: T. Maoulida (41, Lens); K. Anin (41, Sochaux)

• Caen - Valenciennes 2:2 (Nivet 47, Yatabare 65 - Pujol 80, Langil 87)

• Brest - Monaco 2:0 (Ayite 14, 90-k). Czerwona kartka: Adriano (89, Monaco)

• Auxerre - Arles-Avignon 1:1 (Jeleń 84 - N'Diaye 66)

• Lorient - Bordeaux 5:1 (Amalfitano 14, Gameiro 35, 38, 88, Mvuemba 62-k - Fernando 40). Czerwone kartki: F. Sosa (61, Lorient); C. Carrasso (90+3, Bordeaux)

• Nice - PSG 0:3 (Giuly 24, Hoarau 44, Armand 74). Czerwona kartka: D. Diakite (79, Nice)

• Montpellier - Lille 1:0 (Belhanda 84) • Toulouse - Rennes 1:2 (Theophile Catherine 61-sam. - M'Vila 45+1, Montano 88-k).

• Valencia - Sporting 0:0

• Real Madryt - Levante 2:0 (Benzema 6, Carvalho 41)

• Saragossa - Atletico 0:1 (Aguero 66)

• Osasuna - Espanyol 4:0 (Nekounam 13, 54-k, Lolo 80, Soriano 88)

• Almeria - Deportivo 1:1 (Piatti 47 - Aranzubia 90+4)

• Villarreal - Malaga 1:1 (Ruben 35 - Fernandez 82)

• Getafe - Racing 0:1 (Pinillos 88-k). Czerwona kartka: I. Marcano (87, Getafe)

• Sevilla - Hercules 1:0 (Rakitić 21) • Barcelona - Athletic 2:1 (Villa 4, Messi 78 - Iraola 50-k)

[b]Niemcy 23. kolejka: [/b]

• Nuernberg - Eintracht 3:0 (Schieber 67, Mak 87, Cohen 90)

• Borussia Dortmund - St Pauli 2:0 (Barrios 39, Gunesch 49-sam.)

• Hanower - Kaiserslautern 3:0 (Schlaudraff 17, 57, Abdellaoue 45) • Hoffenheim - Koeln 1:1 (Novaković 48-sam. - Mohamad 69)

• Freiburg - Wolfsburg 2:1 (Reisinger 43, Cisse 70 - Helmes 28)

• Hamburg - Werder 4:0 (Petrić 42, Guerrero 64, 79, Ben-Hatira 87)

• Mainz - Bayern 1:3 (Allagui 83 - Schweinsteiger 9, Mueller 50, Gomez 77)

• Bayer - Stuttgart 4:2 (Kiessling 7, 90+1, Castro 41, Reinartz 81 - Harnik 16, Kuzmanović 52)

• Borussia Moenchengladbach - Schalke 2:1 (Reus 12, Idrissou 23 - Kluge 2).

[b]Włochy 26. kolejka: [/b]

• Bologna - Palermo 1:0 (Paponi 90). Czerwona kartka: S. Garcia (57, Palermo)

• Inter - Cagliari 1:0 (Ranocchia 7)

• Lecce - Juventus 2:0 (Mesbah 32, Bertolacci 48). Czerwone kartki: G. Vives (69, Lecce); G. Buffon (12, Juventus)

• Fiorentina - Sampdoria 0:0 • Parma - Cesena 2:2 (Crespo 64-k, Palladino 89 - Rosina 31, Sammarco 79)

• Udinese - Brescia 0:0 • Lazio - Bari 1:0 (Hernanes 6)

• Chievo - Milan 1:2 (Fernandes 61 - Robinho 25, Pato 82). Czerwona kartka: B. Cesar (84, Chievo)

• Genoa - Roma 4:3 (Palacio 52, 74, Paloschi 68, 86 - Mexes 6, Burdisso 16, Totti 51). Czerwona kartka: Rafinha (46, Genoa)

• Napoli - Catania 1:0 (Zuniga 25).

1. Milan 26 55 46-20

2. Napoli 26 52 41-22

3. Inter 26 50 47-29

4. Lazio 26 48 33-22

5. Udinese 26 44 42-30

6. Juventus 26 41 41-32

7. Palermo 26 40 44-36