Syn Michaela Schumachera mistrzem Formuły 3

Mick Schumacher, 19-letni syn siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1, zdobył na torze Hockenheim tytuł mistrza Europejskiej Formuły 3

Aktualizacja: 14.10.2018 13:45 Publikacja: 14.10.2018 13:33

Do zwycięstwa w tegorocznym cyklu Schumacherowi juniorowi wystarczyło drugie miejsce podczas drugiego wyścigu w sobotę na Hockenheim. Rywale nie mieli już możliwości wyprzedzenia młodego kierowcy.

Sukces oznaczać może szansę startu Micka Schumachera w wyścigach Formuły 1 w przyszłości, na razie realną opcją są raczej wyścigi Formuły 2. Podobną drogę przeszedł kiedyś czterokrotny mistrz świata Formuły 1 Brytyjczyk Lewis Hamilton, także Schumacher senior wygrał cykl niemiecki Formuły 3 w 1990 roku – zaledwie rok przed debiutem w F1 w ekipie Jordana.

żużel
Żużel: Mikkel Michelsen wygrał Grand Prix Niemiec. Bartosz Zmarzlik już na czele klasyfikacji generalnej