Koszykówka: Polacy awansowali do ćwierćfinału mistrzostw Europy

Reprezentacja Polski koszykarzy awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Biało-czerwoni pokonali Ukrainę w Berlinie.

Publikacja: 11.09.2022 14:52

Polacy wygrali w meczu 1/8 finału w Berlinie z Ukrainą 94:86 (24:21, 18:24, 27:22, 25:19). 22 punkty, 9 zbiórek i 6 asyst miał Mateusz Ponitka, a 24 punkty zdobył A.J. Slaughter.

A. J. Slaughter był bardzo skuteczny. Po pierwszej kwarcie miał na koncie już 11 punktów, a Polska prowadziła 24:21 – napisał Onet. Biało-Czerwoni w inauguracyjnej ćwiartce nie przegrywali, ale też nie kontrolowali meczu. W drugiej części rywale w 97 sekund zdobyli 10 punktów z rzędu – były to dwa efektowne wsady i dwie trójki. Ukraińcy przed przerwą rzucili aż 17 punktów z szybkiego ataku. Na szczęście Polacy zdołali jednak zniwelować stratę do 45:42.