PGE Turów nadal niepokonany w ekstraklasie

Po sześciu kolejkach Tauron Basket Ligi niepokonani są tylko wicemistrzowie Polski ze Zgorzelca.

Publikacja: 27.10.2011 01:38

Piąte kolejne zwycięstwo PGE Turów odniósł na własnym parkiecie z AZS Koszalin, który do środy był drugi w tabeli.

Teraz wiceliderem jest Anwil Włocławek, który prowadzony przez Dardana Berishę (24 pkt, 6/9 za trzy) pokonał w Kołobrzegu po najbardziej zaciętym spotkaniu kolejki groźną w tym sezonie Kotwicę. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej kwarcie. W 33. minucie gospodarze uzyskali wysokie - jak na ten zacięty mecz - prowadzenie 63:56, ale kolejna część kwarty należała do włocławian. Przez cztery minuty zdobyli 13 punktów, pozwalając rywalom uzyskać tylko dwa. Na 120 sekund przed końcem Anwil wygrywał 69:65 i tej przewagi nie dał sobie odebrać.

Wygrał wreszcie Śląsk Wrocław wracający do ekstraklasy po trzech latach przerwy. Drużyna trenera Miodraga Rajkovicia była wyraźnie lepsza od innego debiutanta - AZS Politechniki Warszawskiej.

Po dwóch inauguracyjnych porażkach trzecie z rzędu zwycięstwo odniósł PBG Basket Poznań. Największy udział w wygranej z ŁKS ma rozgrywający Djordje Micić, który miał 14 asyst - to rekord sezonu.

6. kolejka

• PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 76:61 (24:24, 16:14, 17:11, 19:12).

PGE Turów: D. Kickert 18, D. Jackson 17, M. Chyliński 13, R. Moore 8, G. Gustas 5, A. Cel 5, K. Wysocki 4, J. Edwards 4, M. Gabiński 2, D. Lauderdale 0, M. Jankowski 0, A. Mielczarek 0.

AZS: G. Reese 17, J.J. Montgomery 16, S. Hannah 10, K. Łączyński 7, I. Milicić 6, R. Bigus 5, M. Jarmakowicz 0, M. Lekić 0, M. Dutkiewicz 0.

• Kotwica Kołobrzeg - Anwil Włocławek 70:76 (15:12, 22:22, 22:21, 11:21).

Kotwica: J. Sapp 25, T. Kęsicki 15, R. Holmes 13, O. Brandwein 7, D. Harris 6, M. Kwiatkowski 2, Ł. Wichniarz 2, M. Djurić 0, Ł. Diduszko 0.

Anwil: D. Berisha 24, C. Edwards 15, N. Lewis 11, K. Szubarga 10, J. Allen 8, Ł. Majewski 6, W. Glabas 2, M. Nowakowski 0.

• Trefl Sopot - Polpharma Starogard Gd. 106:82 (29:26, 27:14, 22:18, 28:24).

Trefl: J. Horne 23, J. Turek 20, C. Burgess 19, Ł.† Koszarek 15, Ł. Wiśniewski 14, A. Waczyński 7, M. Stefański 4, V. Cummings 2, W. Fraś 2, K. Stalicki 0.

Polpharma: J. Simmons 21, G. Arabas 18, T. Weeden 12, M. Hicks 10, T. Śnieg 9, D. Wall 6, B. Gilmore 4, A. Metelski 2, P. Dąbrowski 0, Ł. Paul 0

• PBG Basket Poznań - ŁKS Łódź 78:62 (16:17, 13:14, 26:18, 23:13).

PBG Basket: A. Lichodzijewski 18, D. Kulig 14, Ż. Comagić 13, D. Micić 11, J. Sulowski 9, T. Smorawiński 7, J. Parzeński 6, F. Szydłowski 0.

ŁKS: J. Mallett 14, B.J. Holmes 13, K. Archibeque 11, D. Kalinowski 10, J. Dłuski 6, K. Sulima 6, P. Trepka 2, M. Krajewski 0, B. Szczepaniak 0, F. Kenig 0.

• Śląsk Wrocław - AZS Politechnika Warszawska 78:63 (27:13, 25:15, 19:15, 7:20).

Śląsk: Q. Calhoun 20, P. Graham 17, A. Mladenovic 14, S. Bogavac 9, R. Skibniewski 8, P. Niedźwiedzki 5, J. Koelner 2, B. Bochno 2, J. Zyskowski 1, K. Sęk 0, A. Vairogs 0, P. Buczak 0.

AZS Politechnika: M. Michalak 14, P. Pełka 10, Ł. Wilczek 10, P. Pamuła 9, J. Mokros 8, M. Nowakowski 5, M. Kolowca 3, L. Karwowski 3, M. Ponitka 1, M. Popiołek 0.