Francja-Chorwacja 4:2 w finale mundialu: Waleczne serca

Francja mistrzem świata. Stojący na przeciętnym poziomie mundial zakończył bardzo dobry i emocjonujący finał. Młoda drużyna Francji stanęła przeciw starszej i zmęczonej trzema dogrywkami Chorwacji. W pierwszej połowie nie oddała ani jednego strzału z gry, a mimo to prowadziła 2:1.

Aktualizacja: 15.07.2018 22:43 Publikacja: 15.07.2018 19:44

To Chorwaci od początku przejęli inicjatywę, w ciągu 45 minut napędzili Francuzom trochę stracha i oddali siedem strzałów na bramkę. Ale mieli pecha. Najpierw skrzywdził ich argentyński sędzia Nestor Pitana, który dał się nabrać Antoine’owi Griezmannowi na rzekomy faul. Po wolnym Mario Mandżukić tak niefortunnie wybijał głową piłkę, że znalazła się w chorwackiej bramce.

Kiedy po wolnym i strzale Ivana Perisicia Chorwaci wyrównali, spotkało ich drugie nieszczęście: po rzucie rożnym piłka trafiła w rękę Perisicia i Griezmann strzelił z jedenastki na 2:1.